Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

یکپارچگی محور شهرستان خلخال است واختلافات درگذشته به خلخال ضربه زده است

۶ دی ۱۳۹۶
بدون نظر


به گزارش ازناو، در بخش دوم نشست خبری فرماندار خلخال که با حضور خبرنگاران خبرگزاری رسمی و سایت های شهرستان خلخال برگزار شد سوالاتی در خصوص سرمایه گذاری، فعالیت های واحد تولید شن وماسه ،جشنواره زمستای ، سد معبر در شهر خلخال، ساماندهی پاسگاه دو منظوره درجاده خلخال به اسالم،سرمایه گذاری در خصوص تلکابین وزیپ لاین،حوزه اشتغال بانوان و جوانان، اشتغال در فرش شهرستان خلخال،کمربندی وراه های مواصلاتی شهرستان، حوزه IT  و ICT ، خلع ید سرمایه گذار اندبیل،حوزه گردشگری ومناطق گردشگری و روستاها، تحولات وتغییر مدیران، معاونت فرماندار خلخال،اشتغال فراگیر روستایی ، کارخانه نئوپان، جاده اسالم و کلور درام سوالاتی مطرح که همه سوالات پاسخ داده شد.

فریدون بابایی با اشاره به سابقه دیرینه شهرستان خلخال در فرهنگ پروری گفت: در گذشته اختلافات به شهرستان ضربه زده است و باید بایکپارچگی حرکت و با روحیه بخشی به مردم نگاه منفی از شهرستان خلخال دور شود و در این راستا رسانه ها باید همسو باشند.

وی افزود: تغییر نگرش درشهرستان خلخال باید انجام شود و در حال حاضر وحدت بین مسئولین شهرستان ضامن توسعه شهرستان خلخال است.

فریدون بابایی خلخال گفت: دنبال محدودیت در شهرستان خلخال نیستیم و در خصوص واحد های ماسه شویی باید استاندارد ها رعایت شود تا حقوق مردم پایمال نگردد.

فرماندار خلخال گفت: در بازدیدی که با دادستان شهرستان خلخال از محل فعالیت واحدهای ماسه شویی در خلخال انجام شد، دستور سریع دادستان بر تعطیلی این واحد ها بود که باز یک فرصت برای دعوت از فعالان این عرصه برنامه ریزی شد تا اهداف شورای سلامت شهرستان خلخال و مسئولین به سرمایه گذاران این بخش ابلاغ شود  و با تعریف زمانبندی این واحد ها نسبت به استاندارد سازی واحد فعال فوق اقدام نمایند.

فرماندار خلخال در خصوص برگزاری جشنواره زمستانی در خلخال گفت: جشنواره زمستانی امسال بهتر از سال های گذشته انجام و در دو مرحله بومی و محلی اجرا خواهد شد و طبق سنوات گذشته سعی شده است که امسال در بحث فرهنگی ومعنوی  با برگزاری جشنواره های مختلف ، محافل قرانی ، برنامه های فرهنگی ارتقا یابد.

فرماندار خلخال در حمایت از جوانان گفت: هرتحصیلکرده و جوان شهرستان خلخال اگر طرح توجیحی قابل اجرایی داشته باشد که به اشتغال شهرستان خلخال کمک کند ما از طرح ها وایده ها حمایت می کنیم.

فرماندار خلخال در خصوص مشکل سد معبر خلخال نیز گفت: در نشستی که با اصناف برگزار خواهد شد این مشکل به صورت علمی بررسی خواهد گردید وبازاریان واصناف باید بدانندکه شیوه های بازاریابی با سد معبر امکان پذیر نیست و در حال حاضر نوع رفتار ، زیبایی محیط ، نورپردازی ، سلیقه افراد و برخورد مناسب مشتری را در بازار جذب می کند.

فرماندار خلخال گفت: در حوزه فرش شهرستان خلخال اکنون قدم های مثبتی با تلاش نماینده مردم خلخال وکوثر و فرمانداری شهرستان و کارگروه اشتغال انجام شده و بیش از ۷۰۰ نفر ثبت نام کرده اند که ۲۵۰ نفر در مرحله اول آموزش دیده و آماده انتقال کارگاه های فرش به منازل هستند و بخش دوم آموزش نیز در حال ساماندهی است.

فرماندارخلخال در خصوص اینکه خبرنگاران سوال کردند در حالی که در مشکین شهر پل معلق است و چه ضرورتی دارد که در خلخال نیز این پل ایجاد شود گفت: پل معلقی که در شهرستان خلخال با حضور سرمایه گذار بومی شهرستان خلخال ایجاد خواهد شد به مراتب زیباتر با فناوری های جدید ساخته شده و منحصر به فرد خواهد بود.

فرماندار خلخال گفت: پل معلق در خلخال نه آرزو است، نه آرمان  و نه داستان است بلکه حقیقت دارد و این حقیقت با ورود سرمایه گذار قطعی در این بخش انجام خواهد شد ود رحال حاضر در حال اجرای مراحل اداری این طرح است.

رئیس شورای تامین شهرستان خلخال گفت: کمربندی یکی از اولویت های اصلی نگاه مسئولین ارشد شهرستان خلخال است و این کمربندی از اعتبارات ملی و اجرا و ما در تلاش هستیم از سه نقطه ای کمربندی را وارد شهر خلخال کنیم که تاثیر خودرا در شهر خلخال بگذارد وا کنون از طریق جاده گورانسراب ، جاده قدیم هشجین و یک واریانت ازجاده روستای زاویه سادات این کمربندی به شهر خلخال وصل خواهد شد.

فرماندارخلخال گفت: رسانه ها ومردم بدانند اگر با این وضعیت جاده خلخال کلور درام پیش برود بیش از ۲۰ سال طول خواهد کشید و با تلاش های انجام شده از سوی فرمانداری و نماینده مردم خلخال و کوثر  سرمایه گذاران مختلفی دراین حوزه حضوریافته اند که بیش از ۶ سرمایه گذار اعلام آمادگی نموده که به قول سرمایه گذار بخش خصوصی تا سه سال آینده این جاده آماده تردد خواهد شد.

فرماندارخلخال تصریح کرد: عزیزان رسانه هر فعالیتی درشهرستان خلخال انجام می شود بنده یا فرد دیگر یا یک شخص انجام نمی دهد بلکه تلاش جمعی مسئولین شهرستان خلخال بوده و این صحیح نیست که به نام یک فرد و یا یک شخص عنوان شود و همه مدیران و مسئولین در بخش های مختلف با رویه کاری متفاوت در انجام هر فعالیتی و حل هر مشکلی درشهرستان خلخال تاثیر گذار هستند.

فریدون بابایی به جاده خلخال به اسالم اشاره و گفت: بش از ۷۰ درصداز حوزه استحفاظی خلخال به جاده اصلی تبدیل شده و قصد داریم با سرعت این پروژه به نتیجه برسد.

فرماندارخلخال با اشاره به جاده خلخال کلور درام گفت: استاندار اردبیل نگاه ویژه به این جاده دارندو باحمایت هایی که انجام شده و بازدیدی که دراولین سفر کاری خود به شهرستان خلخال داشتندو از این جاده بازدید کردند باحمایت های ایشان و نشستی که سرمایه گذار بخش خصوصی در این خصوص داشته این جاده به روزهای آبادانی خود نزدیک می شود.

فرماندارخلخال یک از مهمترین حوزه فعالیت در حوزه اشتغال شهرستان خلخال را حوزه پوشاک  عنوان وگفت:درحال حاضربیش از ۲۰۰۰ نفر فعال این رشته از شهرستان خلخال در تهران و مرکز کشور حضور دارندکه ما با دعوت از سرمایه گذاران این بخش هم اکنون بیش از ۴۰۰ زن سرپرست خانوار و تحصیلکرده خانم را وارد فاز اشتغال نموده ایم.

رئیس کارگروه سرمایه گذاری واشتغال شهرستان خلخال گفت: درزمینه اشتغال فراگیری روستایی بیش از ۵۶ میلیارد تومان سهم شهرستان خلخال بوده که بیش از ۲۴ طرح مصوب در این زمینه داشتیم و ۱۰ طرح به بانک عامل جهت اخذ تسهیلات معرفی شدند.

فرماندار خلخال گفت: تسهیلات خوبی در زمینه جهاد کشاورزی، تولید بومی، راه اندازی شبکه های آبیاری قطره و بارانی در خدمت روستائیان است که تسهیلات روستایی با سقف بهره ۶ درصد و در روستاهای دورتر با بهره کمتر قابل پرداخت است.

رئیس شورای اداری شهرستان خلخال گفت: بنده به مشاوره و نظر جمع اعتقاد دارم و در عمل وتصمیمات مستقل عمل می کنم.

فرماندارخلخال در خصوص نبود معاونت در فرمانداری خلخال گفت: تصمیم دارم که یک نفر از داخل مجموعه وزارت کشور سکاندار این امر شود و قبلا کارشکنی در استان انجام شده که این اتفاق خوب خواهد افتاد و اگر معاونت در فرمانداری باشد بنده به مراتب کارهایم راحت تر پیش رفته و اوقات بیشتری برای حل مشکلات عمده شهرستان خلخال خواهم داشت.

 فرماندارخلخال گریزی هم به قصه غصه دار خلخال ” نئوپان خلخال زد و گفت: کارخانه نئوپان خلخال در گذشته سود ده بوده و در سال های اخیر سود آن باکاهش مواجه شده و در این زمان مدیریت خیلی نقش داشت که با تغییر خط تولید، ترمیم خط و یا بروز رسانی می توانست عمده مشکلات را حل کند که انجام نشده و به این مرحله که نتیجه کار تعطیلی است کشیده شده است.

وی از پیگیری حل مشکلات کارگران بیکار شده این مجموعه خبر داد وگفت: مشکلات همه کارگران حل شده و تنها مشکل ۱۲ نفر از کارگران باقی بود که با برگزاری جلساتی در مرکز استان این مشکل رو به حل شده است و این مهم وقتی در اردبیل مطرح شد با چالش عظیمی از سوی مسئولین در اردبیل روبروی شد که حتی گفته شد چرا برای یک واحد که ۷۰۰ نفر بیکار دارد این طور جلسه ای برگزار نشده ولی برای ۱۲ نفر خلخال یک جلسه بااین محتوا برگزار می شود و که بنده پاسخ دادم مسئولین باید به وظایف خود عمل کنند.

فرماندارخلخال در نشستی که به اتفاق نماینده مردم خلخال و کوثر با سعیدی کیا و با این مجموعه داشتیم نظر بنیاد مستضعفان وجانبازان این است که به طور کلی از صنایع چوب و سلولوزی بیرون رود و در بخش های دیگری به غیر از چوب سرمایه گذاری اتقاق بیافتد که این بنیاد در تلاش است  طرح کریستال با اشتغال بیش از ۲۵۰ نفر درخلخال راه اندازی نمایند که قرار است به دستور سعیدی کیا طرح لازم و تکمیلی  برای پالایش وآنالیز به استان اردبیل ارجاع و پس از انجام امورات آن با تصمیم گیری های خاص از سوی مسئولین در خصوص رویه کاری و سرمایه و گذاری و بحث های اشتغال به مرکز ابلاغ تا برای مرحله اجرایی آماده گردد.

 

رئیس کارگروه اشتغال شرهستان خلخال گفت: قطعا در زمانی که نئوپان با همان فناوری قدیم کار می کرده و در زمان جدید واحدهای نو و به روز در جوار این مرکز درشهرستان ها تاسیس شده واحدنئوپان خلخال قادر به رقابت با مجموعه تازه تاسیس شده  نبوده است.

فرماندار خلخال در خصوص منابع طبیعی و زمین های منطقه گردشگری اندبیل گفت: باید خلع ید انجام شود و این طور که پیداست سرمایه گذار طرح فوق توان انجام فعالیت در این پروژه گردشگری راندارد.

فرماندار خلخال به ظرفیت زمستانی شهرستان خلخال به عنوان یک فرصت گردشگری اشاره و گفت: امسال قصد داشتیم با ایجاد کوه یخی در منطقه گردشگری ازناو یک بستر مناسب و همیشگی برای حضور گردشگران و شهروندان در روزهای تعطیل  و فراغت برای زمستان فراهم کنیم که امکانپذیر نشد ودر سال آینده حتما در برنامه خواهد بود که سر موعد انجام شود.

فرماندار خلخال در خصوص پیگیری مشکل سد درو و مشکلات ایجاد شده از سوی مدیریت جهاد استان و مشاور طرح گفت: در روزهای گذشته با پیگیری های انجام شده از سوی فرمانداری شهرستان خلخال این موضوع در محضر مقام قضایی شهرستان در حال بررسی است و قطعا باید مدیریت جهاد استان و مشاورطرح و پیمانکار پروژه جوابگوی این موضوع باشد که طرحی که هنوز به استفاده نرسیده اکنون به خاطر مشکلات فراوان در بالادست روستای درو رها شده است.

فرماندر خلخال به طرح جامع گردشگری منطقه ازناو خلخال اشاره و گفت: در این منطقه علاوه بر ایجادآبشار و اتمام آن تا فصل گردشگری و بهرداری از آن  باید یادآور شوم که آ سمان خلخال یکی از زیباترین وشفاترین آسمان ها راداراست و در این زمینه نیز در بحث رصدخانه اقدامات و طرحی ارائه شده که در دست بررسی است و انشالله درکنار بستر گردشگری منطقه ازناو در بخش فرهنگی ورزشی و اقامتگاهی نیز تلاش انجام خواهد شد.

فرماندار خلخال در پایان بخش سخنان خودگفت: اگر خلخال اقامتگاه نداشته باشد قطعابه گذرگاه تبدیل خواهد شد.

فریدون بابایی از زحمات نماینده مردم خلخال و کوثر ، امام جمعه شهرستان خلخال ، مدیران و مسئولین دستگاه ها و اصحاب رسانه درتوسعه شهرستان خلخال  تقدیر کرد.

قابل توجه دوستان رسانه های وفعال در شبکه اجتماعی / گزارش های خبری درجه شده در خصوص فرماندار شهرستان خلخال دارای مستندات وفایل صوتی بوده ودوستان با رعایت ا اخلاق رسانه ای با ذکر منبع از مطالب استفاده نمایند.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 Source link