Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

جاده اسالم گرفتار بی تدبیری مسئولین تالش شده است

۴ دی ۱۳۹۶
بدون نظر


به گزارش ازناو ، جاده اسالم یکی از معدود جاده های ایران با عبور از جنگل است و این جاده بعداز اسالم به شهر خلخال رسیده و به عنوان یکی از پرتردد ترین جاده های گردشگری کشور و زیباترین در خاور میانه است.

اما در سال های گذشته علیرغم تلاش مسئولین شهرستان خلخال در عریض و اصلی نمودن ۲۹کیلومتر حوزه استحفاظی خلخال ولی متاسفانه در بیش از ۴۰ کیلومتر حوزه گیلان هنوز کار زیادی انجام نشده وجاده با همان آسفالت دهه ۷۰ در منظر دید گردشگران است.

جاده ای که  علاوه بر وضعیت کوهستانی بودن اکنون نیازمند احیا است چرا که هر مسافری بعد از یکبار عبور دیگر حوصله برگشت دوباره از این جاده را به خاطر آسفالت نامرغوب آن ندارد.

در حال حاضر مسافران وگردشگران از مسئولین گیلان انتظار دارند که به جاده اسالم به چشم جاده ییلاقی نگاه نکنند و با اهمیت بخشی به این جاده در مرمت و تعریض  آن این ظرفیت گردشگری را حفظ نمایند.

محمود شکری نماینده شهرستان تالش در سال ۱۳۹۴ در جلسه ای که با حضور مسئولین شهرستان خلخال در فومن انجام شد قول مساعد برای روکش آسفالت حوزه گیلان درجاده اسالم به خلخال داد و همچنان این جاده منتظر عملی شدن قول نماینده تالش است .

اما در سوی دیگر با تلاش فرماندار و نماینده مردم خلخال وکوثر درمجلس جاده خلخال به اسالم در حوزه استحفاظی استان اردبیل جاده به سرعت در حال تعریض بوده که امسال فریدون بابایی از تبدیل شدن جاده خلخال به اسالم به جاده اصلی خبر داد وگفت: در جهت رفاه مسافران در منطقه گردشگری الماس شهرستان خلخال در حوزه خلخال این جاده به زیباترین شکل مطلوب تعریض و خط کشی وآسفالت خواهد شد.

حال وقتی از حوزه خلخال خارج و به سمت حوزه استحفاظی گیلان وارد می شود نبود شانه خاکی مناسب، کم بودن تابلو های راهنمایی و تخریب آسفالت به دلایل مختلف تردد خودرو ها را سخت کرده وا کنون بعد از هر بار عبور هزینه های گزافی بر رانندگان مسافرکش و عمومی وارد می شود.

مسافران و اهالی ساکن در جاده اسالم به خلخال در ییلاقات که در حوزه استحفاظی شهرستان تالش است گله مند از یک موضوع هستند و می گویند در هر جای دیگر شهرستان های گیلان اسفالت جاده های شهرستانی این طور خراب نیست و جاده های بخش های نزدیک شهرستان انزلی ورشت حتی بهترین آسفالت دارد ولی مسئولین تالش توجهی به اهالی ساکن در ییلاقات خود راهم ندارند و دیده نشده است که مسئولین گیلان یکبار برای شنیدن درد و دل های ییلاق نشینان ساکن در این جاده در بیش از ۱۰ تا ۱۵ ییلاق و ۳۰ روستای در این مسیر حضور داشته باشند.

و هر بار که راننده های خط تالش به خلخال و اهالی خرجگیل و ییلاقات نزدیک شهر هشتبر به فرمانداری و بخشداری در خصوص مشکلی را مطرح کردند جوابی از سوی مسئولین نشنیده اند.

 به گزارش ازناو ، شاید این جاده در اصفهان یا یزد بود به یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری تبدیل می شد ولی اکنون با بی تدبیری مسئولین تالش این جاده از رنگ ورخسار افتاده است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 Source link