Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

بیماری های قلبی و عروقی اولین اولویت سیمای مرگ و میر شهرستان خلخال است/ تصاویر

۱۷ دی ۱۳۹۶
بدون نظر


به گزارش ازناو ،ایرج اعتبار صبح امروز دردومین جلسه وقایع حیاتی شهرستان خلخال که با حضور بخشدار مرکزی و ارگان های ذیربط در بخشداری مرکزی خلخال برگزار شد گفت: اولین اولویت مرگ میر در شهرستابن خلخال بیماری های قلبی و عروقی است.

اعتبار با تشریح سیمای مرگ شهرستان خلخال گفت: بعداز بیماری های قلبی وعروقی، سرطان ها و تومورها، حوادث مربوط به حمل و نقل، بیماری های غذا وتغذیه ، بیماری های تنفسی پنج عامل مرگ میر به ترتیب اولویت در خلخال است.

اعتبار تغییر در شیوه زندگی ، شهرنشینی ، سالمندی را باعث توزیع سلامت و بیماری عنوان وگفت: جابجایی مشهود از جوانتر ها به سالماندان و از بیماری های عفونی به سمت بیماری های غیر واگیر دیده می شود.

اعتبار ضمن اشاره به رشد منفی شهرستان خلخال و با توزیع اینکه بیشترین سقف جمعیتی را گروه سنی ۲۵ الی ۲۹ سال تشکیل میدهد گفت: همسو با جمعیت وهرم سنی کشور جمعیت شهرستان خلخال را نیز به سوی سالمندی می رود.

وی با قدردانی از زحمات کارکنان اداره ثبت احوال شهرستان خلخال در همکاری تنگاتنگ با دانشکده علوم پزشکی گفت:در مناطق شهری باید تلاش شود با توجه به افزایش نیازها وتقاضای مراقبت بیماری های مزمن و غیرواگیر خدمات وا مکانات در خدمت بیماران قرار گیرد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: در طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت با ۱۵ برنامه اصلی و ۱۰ برنامه پشتیبانی و انجام خدمات نوین سلامت با اولویت خطرسنجی حول نیازهای امروز و جامعه در راستای کاهش بار بیماری های غیرواگیر در قالب بستر الکترونیکی ( سامانه سیب) خطرسنجی مواجه ۱۰ سال آینده فرد با سکته مغزی و قلبی ، فعالیت فیزیکی، تن سنجی ، سلامت روان ، سقوط ، سرطان کورکتال و سرطان پستان در خانم ها به صورت رایگان در تمامی مراکز خدمات جامعه سلامت شهرستان و خانه های بهداشت د رحال انجام است

وی این طرح را یک طرح جامعه برای غربالگری سلامت جامعه عنوان وگفتک متاسفانه استقبال جمعیت ساکن در خود شهر خلخال از این برنامه رضایت بخش نیست.

وی افزود: برای افراد بالای ۳۰ سال شهرستان خلخال برنامه بهره گیری از خدمات نوین سلامت در قالب ۷ برنامه که تمامی آنان رایگان است درتمامی مراکز ارائه می شود که نیازمند مراجعه حضور افراد است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال از زحمات دهیاران شهرستان خلخال در همکاری با دانشکده و ثبت احوال در ثبت وقایع حیاتی تقدیر کرد.

در این جلسه احمد قنبری بخشدار مرکزی نیز در توصیه ای به خانواده ها که دارای افراد بالای ۳۰ سال هستند تاکید کرد تااز این بستر آماده شده رایگان برای تست سلامتی خود استفاده و با اطلاع رسانی در بین سایر خانواده ها دانشکده علوم پزشکی را در اجرای این طرح یاری نمایند.

احمد قنبری گفت: دهیاران وظیفه دارند در سریعترین زمان وقایع حیاتی روستا را اعلام نمایند تا اداره ثبت احوال شهرستان نیز در انجام خدمات وارائه آن به مردم پیشقدم باشد.

 در ادامه این جلسه سید عیسی کریم پور رئیس اداره ثبت احوال شهرستان خلخال با قدردانی از تلاش های دانشکده علوم پزشکی و بخشداری مرکزی گفت: ثبت وقایع حیاتی در شهرستان خلخال به روز بوده و خدمات در این اداره امروز و فردا ندارد و در همان ساعات مراجعه اولیه افراد با حضور کارشناسان در کمترین زمان انجام می شود.

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 Source link