Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

آگاهی حقوقی مردم کم است/ بسیج رسانه با روحیه بسیجی نقش خود را ایفا کند

۸ دی ۱۳۹۶
بدون نظر


به گزارش ازناو به نقل از آذرسلام، ناصر عتباتی دادستان اردبیل در حاشیه همایش مجمع بسیج سپاه استان اردبیل که لحظاتی قبل در سالن ولایت برگزار شد در بسیج رسانه حضور یافت.

ناصر عتباتی در این دیدار که با حضور مسئول بسیج رسانه و مدیرمسئول برخی پایگاه های خبری و تحلیلی، خبرگزاری ها و خبرنگاران انجام گرفت با اشاره به ۹ دی اظهار داشت: این ایام تجدید میثاق خالصانه و عاشقانه با انقلاب، امام، شهدا و رهبری بود و جای بزرگداشت و تبریک دارد.

عتباتی با ستودن بصیرت و هشیاری ملت ادامه داد: درست در لحظات مخاطره و بحران مردم به داد انقلاب رسیده اند و هیچ وقت صحنه را ترک نکرده اند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با ابراز تاسف از نبود یا ضعف اطلاعات حقوقی و قانونی اشخاص و تلنبار شدن پرونده های حقوقی و کیفری گفت: بسیج رسانه با استفاده از ظرفیت خود به این موضوع اهتمام ورزد و دادستانی نیز در بحث آموزش آماده تعامل است.

وی با اشاره به توسعه خیره کننده رسانه و شبکه ها اطلاع رسانی و اجتماعی افزود: رسانه جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند و دشمنان نیز بخوبی به ظرفیت آن پی برده و بهره برداری لازم را انجام می دهند.

او گفت: اگر دراین موضوع تعلل شود خسارت سنگینی بر جامعه اخلاقی و اجتماعی وارد خواهد شد و همانطوری که در جبهه جنگ سخت دفاع مقدس اتحاد و انسجام دشمن را شکست داد در عرصه جنگ نرم نیز باید در کنار هم بود.

ناصر عتباتی از بسیج رسانه خواست با روحیه بسیجی و با محور استقامت، استقلال و دقت در شفاف سازی فضای مجازی نقش خود را ایفا کند.

وی با تاکید بر ورود بسیج رسانه به تمامی حوزه های اجتماعی ادامه داد: اگر از ظرفیت و بستر فضای مجازی صرفا تهدید آن را در نظر بگیریم و مدیریت مطلوبی نشود قطعا نتیجه آن شکست خواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل هجمه های سنگین، توهین به مقدسات و اعتقادات، تشکیک عقاید، هنجار شکنی، ترویج رذایل جنسی واخلاقی در فضای مجازی را یادآورد شد و گفت: این موارد ایجاب می کند که بی تفاوت نباشیم و مناسب با آن راهبرد ها معین و از فواید آن نیز بهره برد.

وی اذعان کرد: ریشه بیشتر پرونده های اخلاقی و اعتقادی ورودی به سیستم قضائی به انحراف در فضای مجازی بر می گردد.

این مقام قضائی اردبیل روشنگری و آگاهی بخشی خانواده ها در استفاده از فضای مجازی را یادآور شد و تاکید کرد: وضعیت موجود زیبنده جامعه فعلی ما نیست و فلسفه انقلاب، جنگ و خون های ریخته شده در راه اسلام، انقلاب و نظام را در جامعه باید ساری و جاری کنیم.

در این دیدار سرهنگ پاسدار لطفی گزارشی از فعالیت بسیج رسانه و اهداف آن را ارائه کرد.

انتهای پیام/س

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 Source link